آموزش سازمانی چیست و چرا مهم است

آموزش سازمانی چیست و چرا مهم است

آموزش اداری
1401/03/23
آموزش سازمانی چیست و چرا مهم است
آموزش سازمانی چیست و چرا مهم است

آموزش موثر در یک سازمان می تواند یکی از بزرگترین چالش های آن سازمان و مدیرانش باشد.

چطور مطمئن می شوید که کارکنان سازمان همه چیزهایی را که باید بدانند تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند، می دانند؟

چطور مطمئن می شوید که کارمندان مهارت های خود را بهبود می بخشند و برای آینده شغلی شان مهارت های جدیدی دریافت می کنند؟

چگونه مطمئن می شوید که کارمندان می دانند چه چیزی برای سازمان در مورد کاری که انجام می دهند و چگونگی انجامش مهم است؟

این می تواند به ویژه زمانی که سازمان شما در حال تکامل است و کارمندان جدیدی را جذب می کند چالش برانگیز باشد. تعداد کارمندانی که تیم شما را تشکیل می دهند چالش های خاص خود را دارد.

برای بهینه نگه داشتن سازمان، سرمایه گذاری در یک برنامه آموزشی سازمانی احتمالاً بخشی از استراتژی است. تغییر اجتناب ناپذیر است. برای اینکه یک سازمان به موفقیت بلندمدت دست یابد، اعضای تیم آن باید دائماً یاد بگیرند و سازگار شوند.

با رویکرد صحیح، سازمان شما می تواند افرادی را پرورش دهد که عملکرد خوبی دارند، و احتمال بیشتری وجود دارد که کارمندان شما به اندازه کافی در اطراف بمانند تا در کاری که انجام می دهند عالی شوند.

ما در این مطلب همه چیز را در مورد آموزش سازمانی و نحوه ایجاد یک برنامه موثر پوشش خواهیم داد. با توان آفرین وستا همراه باشید.

آموزش سازمانی چیست؟

آموزش سازمانی فرآیند انتقال دانش در یک سازمان است.

این نوع آموزش بر توسعه کارکنان برای مشاغل فعلی آنها متمرکز است. اما همچنین آنها را برای نقش ها و مسئولیت های آینده آماده می کند.

از طریق آموزش سازمانی، کارکنان می توانند مهارت های جدیدی را توسعه دهند. آموزش سازمانی همچنین برای آموزش کارکنان در مورد سیستم ها، فرآیندها و ابزار خاصی که سازمان استفاده می کند استفاده می شود.

معمولاً آموزش و توسعه سازمانی زیر مجموعه منابع انسانی است.

دوره های آموزشی موفق ابزار و دانشی را برای حمایت از اهداف تجاری یک شرکت به کارمندان می دهد.

این کار از طریق انواع برنامه های آموزشی انجام می شود. که می تواند هر چیزی از جلسات آموزشی حضوری گرفته تا توسعه مهارت های فنی و شیوه های کاری باشد. به عنوان مثال، یک شرکت بزرگ ممکن است آموزش استفاده از صفحات گسترده و نحوه تکمیل بررسی عملکرد را ارائه دهد. همچنین ممکن است به آموزش رویه‌های امنیت اطلاعات شرکت نیاز داشته باشد.

توجه به این نکته مهم است که آموزش سازمانی و مربیگری سازمانی متفاوت هستند. اگرچه آنها شبیه به هم هستند، اما اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

مربیگری سازمانی در مورد افزایش دانش و مهارت است. این بر تقویت تحول مثبت از طریق تغییر فرهنگ و رهبری تقویت شده تمرکز دارد.

هدف از آموزش سازمانی چیست؟

برای شروع، توسعه کارکنان برای کل سازمان سودمند است. و اکثر کارمندان یا کارمندان بالقوه می گویند که می خواهند به توسعه و آموزش حرفه ای دسترسی داشته باشند. در نهایت، افراد دوست دارند احساس شایستگی کنند و بدانند که در کارشان از آنها چه انتظاری می رود. آموزش سازمانی می تواند کمک کند.

هاروارد بیزینس ریویو آنچه را که بارها و بارها نشان داده شده است تأیید می کند. آنچه برای مردم خوب است برای سازمان هایی که در آن کار می کنند نیز خوب است.

هنگامی که شرکت ها فرصت هایی را برای کارکنان ارائه می دهند تا توسعه حرفه ای مربوطه را دریافت کنند، این به طور مثبت بر عملکرد سازمانی تأثیر می گذارد. همچنین رضایت مشتری و حتی درآمد و سود ایجاد شده توسط یک شرکت را به همراه دارد.

سازمان‌هایی که رویکرد دستیابی به عملکرد بهتر شرکت را از طریق آموزش در پیش می‌گیرند، بر این تمرکز می‌کنند که کارکنان از مهارت‌ها، اطلاعات و ابزارهایی برای عملکرد خوب و پیشرفت برخوردار باشند.

از طریق برنامه های آموزشی سازمانی، کارکنان می توانند به طور موثر وظایف خود را انجام دهند. با کسب مهارت های مناسب، کارمندان مرتبط باقی می مانند و توانایی بیشتری برای مقابله با چالش های کاری جدید دارند. آنها همچنین ممکن است انگیزه پیدا کنند تا به دنبال رشد خود باشند.

هنگامی که سازمان ها با برنامه های دیگری که از رشد و تحول شخصی حمایت می کنند ترکیب شوند، می توانند انتظار حفظ کارکنان بیشتری داشته باشند. خوب بودن کارمندان در کارشان منجر به رضایت شغلی بیشتر می شود.

به نوبه خود، عملکرد بهتر کارکنان توسعه و بهره وری سازمان را افزایش می دهد.

هدف از آموزش ایجاد فرهنگ یادگیری در سازمان است. این تضمین می کند که کارکنان فراتر از آموزش مهارت های سنتی به پیشرفت خود ادامه می دهند.

شما هم نظر دهید

نام:
ایمیل (نمایش داده نمی شود):
آدرس وبسایت یا وبلاگ (در صورت تمایل):
متن نظر:
«لذت آموزش مجازی را با ما تجربه کنید»
شرکت توان آفرین وستا با هدف ایجاد تغییر و در جهت توسعه و بهبود شایستگی فراگیران تاسیس و در راستای انجام رسالت خود افزون بر صداقت کاری، از کادری کاملاً کارآزموده و با تجربه و همچنین پیشرفته ترین تجهیزات آموزشی برخوردار است.

ارتباط با توان آفرین وستا:

ورود ثبت نام راهنما ارتباط با ما
© کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت توان آفرین وستا می باشد.